FOT Fórum

Log In
 
 
Messages in this topic - RSS

Főoldal » Fehér-tavi madártani hírek » Székalj a vízimadár adatbázisban.

A szegedi Fehér-tóval és sándorfalvi Fertővel kapcsolatos topik, amely információkat nyújt csapolásokról, aktuális madár-ritkaságokról, fotófeltöltési lehetőséggel.
2013.02.19. 13:09:23

Kókai Károly
Kókai Károly
Posts: 47
Szasztok !
Mai nap láttam, hogy a Székalj is fenn van az adatbázis új területei között. Új helyi terület felvitele persze mindenképp örvendetes esemény, de ezzel van egy kis bökkenő. Az eddigi, archív adatokban a Székalj madarait "símán" beírtuk a Fehér-tó adatai közé (az éves összefoglalókban is így szerepelt eddig). Kérdésem, hogy legyen ezután? Persze az ezutáni új megfigyelések a Székaljhoz mennek, de mi lesz a régiekkel ? (amelyek már a Fehér-tó adataiban vannak benne?)
Kókai Karcsi
0 link
2013.02.19. 17:05:02

Engi László
Engi László
Posts: 44
Hali.

Szerintem székaljt kár külön kezelni, hisz az is a fehér tó része. Ennyi erővel a teleltetőket is külön területként lehetne kezelni.

Üdv, Engi.
0 link
2013.02.19. 17:11:55

Tokody Béla
Tokody Béla
Administrator
Posts: 136
Hát, sztem a Székalj költés szempontból teljesen indifferens a mesterséges tavakból álló Fehér-tóhoz képest, ott kezdődik, hogy más közigazgatási határhoz is tartozik.(Szatymaz)
(Más élőhely, csakúgy mint a Macskási-gyep.)
Ami ezeket az összefoglalókat illeti: szerintem érdemes lenne egy olyan éves összefoglalót még készíteni, ami nem az asztalfióknak(Sztanónak) megy, hanem magunknak. Konkréten én még ilyet soha nem kaptam, de szerintem mások is hiányolják.
Lehetne egész jó anyagot összedobni, daru,-liba vonulással, gyűrűzéssel, költési adatokkal, fotókkal.
Nem sok meló.
Annak lenne értelme.

Toky
edited by tokodyb on 2013. 02. 19.
0 link
2013.02.19. 21:40:59

Kókai Károly
Kókai Károly
Posts: 47
Tokody Béla wrote:
Hát, sztem a Székalj költés szempontból teljesen indifferens a mesterséges tavakból álló Fehér-tóhoz képest, ott kezdődik, hogy más közigazgatási határhoz is tartozik.(Szatymaz)
(Más élőhely, csakúgy mint a Macskási-gyep.)
Ami ezeket az összefoglalókat illeti: szerintem érdemes lenne egy olyan éves összefoglalót még készíteni, ami nem az asztalfióknak(Sztanónak) megy, hanem magunknak. Konkréten én még ilyet soha nem kaptam, de szerintem mások is hiányolják.
Lehetne egész jó anyagot összedobni, daru,-liba vonulással, gyűrűzéssel, költési adatokkal, fotókkal.
Nem sok meló.
Annak lenne értelme.

Toky
edited by tokodyb on 2013. 02. 19.


Sziasztok !
Jó lennének, nagyon jó lenne ! Dehát dolgozni abból lehetett, ami van. (már pedig nem sok van). Ami azért ezen gyérecske adatokból összefoglaló elkészült az évek során, azt mindenki megkapta , aki tárgyévben adott le akár egy db adatot is. (aki nem az , legalább is azévben ,nem csinált semmit). Ami ezeket a felsorolt összefoglalókat (vagy írhatunk cikkeket is) illeti, akkor megint ott vagyunk a tervezett Himmantopusnál, aminek a tervezési csírái is jó egy éve abbamaradtak. Én ebben továbbra is szívesen benne lennék. Lehetne az előbbi tematika szerint egy Fehér-tó, Fertő része, egy másik része pedig egyéb területekről, egyéb kutatásokról, madárvédelemről stb.
Ami az elsőnek felvetetett kérdést illeti, én is úgy vélem, hogy költési időben, mindenképp van értelme külön venni. S ha egy újonnan felvihető vízes területet még javasolhatnék: a sándorfalvi Nádas-tó és Homokbánya -tavak (ezeket viszont tényleg egy területként).
Kókai Karcsi
0 link

Főoldal » Fehér-tavi madártani hírek » Székalj a vízimadár adatbázisban.





Powered by AspNetForum 7.0.4.0 © 2006-2010 Jitbit Software