FOT Fórum

Log In
Messages in this topic - RSS

Főoldal » Szalakóta » Információk a fajról

Minden ami szalakóta, odúkihelyezés, szalakóta gyűrűzés, megkerülések, színes gyűrűk, információk a fajról.
2011.05.27. 21:27:39

Barna Krisztián
Barna Krisztián
Posts: 4
Üdv mindenkinek!
A szaud-arábiai megkerülés kapcsán kicsit jobban átböngésztem ezt az arab levelezős oldalt,és hát meg kell mondanom,hogy elégé elszörnyedtető képekre találtam.Ezek mindenre lőnek ami mozog,és plussz még élvezik is,nem is beszélve arról,hogy az elejtett madarak miként végzik.Majd pedig le is fotózzák a tetteiket és gyönyörködnek bennük.Gyalázatos!
Íme,egy csapat akik (lehet,hogy épp ők voltak a megkerült szalakótának is "mészárlói") néhány nappal később jó néhány szalakóta és egyéb vonuló madár életétének vetettek véget.
http://mekshat.com/vb/showthread.php?t=407308
Kriszti
edited by kriszti on 2011. 05. 27.
0 link
2011.05.30. 12:54:16

Molnár László
Molnár László
Posts: 2
Üdítő látványt nyújtottak az arab fórum képei. Már nagyon hiányoltam a szalakóták tömeges jelenlétét, de most megnyugodva vettem tudomásul, hogy megvannak a kellemes hőmérsékletű arab sivatagban. És a finom falatokká váltak a vadgerlékkel, sárgarigókkal s más vadakkal együtt. Persze, a libanoni gólyák (és máltaiak) sem jártak jobban. És micsoda büszke hősök tették ezt! Igazi arab férfiak. S majd minden kommentben elhangzik valamilyen formában az isten neve, rá való hivatkozás. Dicsőség hát neki!
Ezért is érdemes óvni madarainkat, hogy etethessük a szegény, éhező arabokat, akiknek csak nyomorult terepjáróra telik a sivatagban.
Az adat viszont jó, kár, hogy nem az egyik mellékelt képen is látható látcsővel azonosították ezek a sivatagi kultúrlények. De az is lehet, hogy csak dzsihád volt a hitetlen keresztény madarak ellen. Semjén Zsoltit oda kéne küldeni miniszterelnök-helyettesnek. Megállná a helyét.
+1 link
2011.05.31. 0:46:10

Kókai Károly
Kókai Károly
Posts: 47
Molnár László wrote:
Üdítő látványt nyújtottak az arab fórum képei. Már nagyon hiányoltam a szalakóták tömeges jelenlétét, de most megnyugodva vettem tudomásul, hogy megvannak a kellemes hőmérsékletű arab sivatagban. És a finom falatokká váltak a vadgerlékkel, sárgarigókkal s más vadakkal együtt. Persze, a libanoni gólyák (és máltaiak) sem jártak jobban. És micsoda büszke hősök tették ezt! Igazi arab férfiak. S majd minden kommentben elhangzik valamilyen formában az isten neve, rá való hivatkozás. Dicsőség hát neki!
Ezért is érdemes óvni madarainkat, hogy etethessük a szegény, éhező arabokat, akiknek csak nyomorult terepjáróra telik a sivatagban.
Az adat viszont jó, kár, hogy nem az egyik mellékelt képen is látható látcsővel azonosították ezek a sivatagi kultúrlények. De az is lehet, hogy csak dzsihád volt a hitetlen keresztény madarak ellen. Semjén Zsoltit oda kéne küldeni miniszterelnök-helyettesnek. Megállná a helyét.
0 link
2011.05.31. 0:49:30

Kókai Károly
Kókai Károly
Posts: 47
Egyik a parancsolatok közül. "Isten nevét hiába szádra ne vedd !" Ez természetesen az illető vadászokra (ha annak nevezhetők) vonatkozik. Ez is bizonyítja, hogy nem a létfenntartásból végzett "zsákmány szerzés" vezet a legnagyobb disznóságokhoz, hanem a szórakozásból, meg főleg az üzleti érdekből elkövetettek.
0 link
2011.06.10. 9:14:55

Kiss Tamás
Kiss Tamás
Posts: 1
Barna Krisztián wrote:
Üdv mindenkinek!
A szaud-arábiai megkerülés kapcsán kicsit jobban átböngésztem ezt az arab levelezős oldalt,és hát meg kell mondanom,hogy elégé elszörnyedtető képekre találtam.Ezek mindenre lőnek ami mozog,és plussz még élvezik is,nem is beszélve arról,hogy az elejtett madarak miként végzik.Majd pedig le is fotózzák a tetteiket és gyönyörködnek bennük.Gyalázatos!
Íme,egy csapat akik (lehet,hogy épp ők voltak a megkerült szalakótának is "mészárlói") néhány nappal később jó néhány szalakóta és egyéb vonuló madár életétének vetettek véget.
http://mekshat.com/vb/showthread.php?t=407308
Kriszti
edited by kriszti on 2011. 05. 27.



Sziasztok!

Azért kíváncsi lennék, hogy az arab világban a szalakóták, meg úgy általában a madarak vadászata hogy változott az utóbbi időkben.
Gondolom már évezredek óta vadásznak a madarakra, de ha ott is annyival nőtt a vadászok száma, mint nálunk, akkor lehet, hogy nem csak a fészkelő és táplálkozó helyek fogyatkozásával lehet magyarázni a szalakóta állomány csökkenését.
Ha valaki tud arabul, és tudna is írni, talán érdemes lenne ezen a fórumon kérdezősködni. Lehet, hogy még kapnánk is választ...

Üdv:
Tamás
0 link
2012.06.22. 15:59:16

Engi László
Engi László
Posts: 44
Sziasztok!

2 napja ellenőriztem a dorozsmai nagyszéken lévő 3 szaliodut. 2ben költés van. Viszont volt egy érdekes, általam még nem tapasztalt eset. Az utolsó oduhoz mikor felmentem, befogtam a kirepülő nyílást, hogy a madár ne tudjon kijönni. Szándékomban állt megfogni, és le ellenőrizni, hogy van e rajta gyűrű. Meglepetésemre a madárnak más volt a véleménye. Olyan erővel csípett az ujjamba, hogy kivérzett a kezem. Én meg úgy megijedtem, majd leugrottam az oszlopról. Persze a kezemet ösztönszerűen elkaptam. Ekkor a madárka katapultált. "Na ez is elment" gondoltam. Tévedtem. Ez a dög alig repült el 1 méternyit. Hajtű kanyar szerűen visszafordult, és a szó szoros értelmében megtámadott. Alig pár centin múlt, hogy szétkarmolja a fejem. (2 nappal korábban borotváltam.) Ahhoz hogy ezt elkerüljem, össze kellett húznom magam, a kezemmel kalimpáltam, illetve hangosan kellett kiabálnom, hogy a madarat távolabb zavarjam. Ez úgy-ahogy sikerült is, de még így sem repült max. 5 méternél messzebbre, miközben folyamatosan ordibált. Kb 3-4 percig lehettem fönt az acél oszlopon. Ez idő alatt legalább 4-5 alkalommal fordult rám, és mindig kalimpálással tudtam csak távolabb zavarni. Csak azután szállt le rólam, hogy lemásztam az oszlopról. Ekkor felszállt a vezetékre, és onnan stírölt.

Vajon egy nyest mit kaphat egy ilyen pszichopata jószágtól?

Üdv, Engi.
0 link

Főoldal » Szalakóta » Információk a fajról





Powered by AspNetForum 7.0.4.0 © 2006-2010 Jitbit Software